اپی _ لیزیک

اپی _ لیزیک Epi Lasik

اپی _ لیزیک Epi Lasik اپی _ لیزیک.Epi Lasikعمل لیزری جدیدی است که. با هدف برطرف کردن بعضی از عوارض بالقوه LASIK .و LASEK .ابداع شده است. این روش. در افرادی که ضخامت قرنیه کم است،. افراد ارتشی و ورزشکاران مناسب تر است. این تکنیک .شباهت هایی به هر دو تکنیک فوق دارد،. اما در چند نکته کلیدی با آنها متفاوت است.

در لیزیک .LASIK با استفاده از یک تیغ تیز. و یا لیزر،. فلپی (لایه ای) از قرنیه..(به ضخامت ۱۶۰ میکرون) .برش داده می شود. که ممکن است ضخیم تر از حد مورد نظر بریده شود. در لازک. LASEK نیز لایه سطحی نازکی از قرنیه. یعنی اپیتلیوم آن بلند شده .و با لولایی. به سطح قرنیه .چشبیده باقی می ماند. این مرحله. در اپی لیزیک. نیر انجام می شود، .اما.بجای تیغ ظریف لیزیک،. جراح. از تیغ لرزشی پلاستیکی کندی. استفاده می کند. همچنین .بجای استفاده از الکل .که در لازک .برای شل کردن لایه اپیتلیال اسفاده می شود؛ .جراح .از تیغه ای پلاستیکی بنام .“جداگر اپیتلیتال”. برای جدا کردن ورقه ای از سطح چشم کمک می گیرد.در این روش .با پرهیز از استفاده از الکل،. احتمال مرگ سلولهای اپیتلیال کم می شود.

ار آنجائیکه. برداشتن فلپ اپیتلیال.در افرادی که. انحنای قرنیه پرشیبی دارند(که معمولا نزدیک بینی بالاتری دارند)، .مشکلتر است؛ ین روش. در افرادی که انحنای قرنیه کم شیب تری دارند(یعنی نزدیک بینی کمتری دارند)،. مناسب تر است.

 اپی _ لیزیک

پس از ایجاد فلپ اپیتلیال،. فلپ به آرامی بلند شده .و به عقب برگردانده می شود. با استفاده از لیزر اکسایمر. شبیه LASIK. یا PRK .بستر قرنیه تراش داده می شود. سپس. فلپ اپیتلیالی به جای اول خود برگردانده می شود. لنز تماسی پانسمانی ( که قابلیت نفوذ اسیژن بالایی دارد)،.برای محافظت از فلپ و ترمیم مناسب سلولهای اپیتلیال روی چشم گذاشته می شود.شما پس از عمل اپی_ لیزیکEpi Lasik احساس درد کمی خواهید داشت .که نسبت به. PRK یا لازک .LASEK کمتر است .و با مسکن آرام می شود.

دوره بعد از عمل.

حدود سه روز پس از عمل اپیتلیوم(سلولهای سطح قرنیه). ترمیم شده و پزشک. لنز تماسی شما را برمی دارد. بلافاصله. پس از عمل بینایی .خوب نیست اما .پس از گذشت سه روز .اکثر بیماران بینایی۲۰/۴۰ .و یا حتی .۲۰/۲۰ دارند.در بعضی موارد .برای رسیدن به بینایی نهایی .به سه تا شش ماه زمان نیاز داریم. معمولا یک هفته پس از عمل .قادر به رانندگی خواهید بود.

در مقایسه با لیزیک،. که فرد از همان روز عمل .و یا تا چند هفته ای پس از عمل، .بینایی خوبی دارد و روز بعد از عمل .قادر به رانندگی است،. در این روش.دوره بهبودی طولانی تر است. مثل سایر موارد لیزر، .در اپی_لیزیک Epi Lasikنیز .انجام دقیق دستورات پزشک .فوق العاده مهم است؛. زیرا کیفیت بینایی نهایی شما .به نحوه ترمیم قرنیه چشمتان بستگی دارد. از داروها و قطره هایتان به موقع استفاده کنید .و در وقت تعیین شده برای ویزیت به پزشکتان مراجعه کنید. Epi Lasik.

   .“عمل جراحی اپی لیزیک” Epi Lasik

  .
 

.

.

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *