CK یا کراتوپلاستی هدایتی

کراتوپلاستی هدایتی یا Conductive Keratoplasty یا  CK

CK یا کراتوپلاستی هدایتی در این روش. به کمک امواج رادیویی .انحنای قرنیه را افزایش می دهیم تا .چشم قدرت انکساری بیشتری پیدا کرده .و بتوانیم نزدیک را بهتر ببینیم. عمل. برای اصلاح یک چشم انجام می شود. نتایج اولیه خوب بود،. اما به مرور زمان تاثیر آن کم می شود. به این دلیل این روش در میان چشم پزشکان مقبولیت عمومی پیدا نکرد.

conductive keratoplasty کراتوپلاستی هدایتی در این روش .با کمک امواج رادیو. فرکاونسی با انرژی پایین .رشته های کلاژن در محیط قرنیه .چروکیده می شود .تا انحنای مرکز قرنیه. پر شیب تر شده .و در نتیجه طول قدامی خلفی چشم بیشتر شده .و قدرت انکساری چشم بیشتر شود.

برای انجام این عمل. ابتدا چشم پزشک .با ریختن قطره های  چشمی بی حس کننده .سطح چشم را بی حس می کند. سپس. مارکر مدوری با ماژیک رنگ شده. و بر روی قرنیه گذاشته می شود. این علامت گذاری. به منظور .مشخص شدن محل قرار دادن سر پروب دستگاه رادیو فرکونسی انجام می شود. مسیر اصلاح شبیه کمربندی در محیط قرنیه اعمال می شود و باعت تنگ شدن محیط قرنیه و در نتیجه افزایش انحنای قسمت مرکزی و اصلاح دید نزدیک و بهبود دوربینی و پیر چشمی شود.

عمل کراتو پلاستی هدایتی .در سال ۲۰۰۲ برای اصلاح موقت دوربینی .و در آوریل سال ۲۰۰۴ برای اصلاح پیر چشمی .موفق به اخذ تادئیه انجمن دارو و غذای آمریکا FDA شد.

 

فیلم کراتوپلاستی هدایتی Conductive Keratoplasty CK video

فیلم تکنیک عمل کراتوپلاستی هدایتی Conductive Keratoplasty CK video

کراتوپلاستی هدایتی برای ایجاد مونوویژن یا دید تک چشمی Monovisin

در روش اصلاح. “دید تک چشمی یا منوویژن. در افردی که دید خوبی برای دور دارند. و برای دید نزدیک ناشی از پیر چشمی نیاز به کمک دارند، .اصلاح بینایی برای نزدیک .در یک چشم معمولا چشم غیرغالب .با روش کراتو پلاستی هدایتی .انجام می شود. توصیه می شود قبل از اصلاح تک دید .با کمک لنز تماسی .چند هفته قبل از عمل، .شرایط بینایی مشابه پس از عمل را .برای بیمار ایجاد کرد. تا فرد نتیجه عمل را بهتر درک کند.

با یک عمل سه دقیقه ای،. شما احساس بهبودی در بینایی نزدیک را تجربه خواهید کرد؛. اما برای حصول نتیجه نهایی به چند هفته. زمان نیاز داریم. یکی از خصوصیات جذاب این روش این است که کمتر تهاجمی است. بعضی افراد اشکریزش، احساس جسم خارجی یا نوسان دید دارند که گذراست.

فیلم عمل مونوویژن (دید تک چشمی) monovision video

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *