مزایا و فواید نزدیک بینی

مزایا و فواید نزدیک بینی

فواید نزدیک-بینی s nearsightedness goodآیا نزدیک بینی می تواند چیز خوبی باشد؟

اگرچه نزدیک بینی (میوپی) معمولاً به عنوان یک عیب تلقی می شود، اما می تواند مزایایی هم داشته باشد. سه مورد از مفیدترین جنبه ها آن شامل معاینات منظم چشم ها، راحت دیدن چیزها از نزدیک و استفاده از عینک های مد روز است.

نزدیک بینی چیست؟

نزدیک بینی نوعی عیب انکساری است که افراد یا اشیاء دور واضح دیده نمی شوند. اگر قرنیه یا عدسی چشم دارای انحنای بیش از حد باشد، یا اگر طول کره چشم شما بلندتر از آنچه باید باشد، نزدیک بینی اتفاق می افتد.
هنگامی که نور وارد چشم نزدیک بین می شود، به جای اینکه مستقیماً روی شبکیه متمرکز شود، جلوی شبکیه متمرکز می شود، که باعث می شود اجسام دور تار به نظر برسند.
حدود 42 درصد از مردم نزدیک بینی دارند. اگر یکی از والدین شما یا هر دو نزدیک بین باشند، احتمال نزدیک بینی شما بیشتر است. کاهش قرار گرفتن در فضای باز و کار نزدیک طولانی مدت نیز با ایجاد نزدیک بینی همراه است.
نزدیک بینی برگشت پذیر نیست، اما می توان آن را با عینک و لنزهای تماسی کنترل کرد. جراحی لیزیک، و سایر اعمال جراحی  لیزری عیوب انکسار مثل  فمتولیزیک، اسمایل، اپی لیزیک، لازک، پی آر کی و ترانس پی آر کی گزینه های جراحی برای اصلاح دائمی نزدیک بینی هستند.

فواید نزدیک بین بودن

 مزایا و فواید نزدیک ینی s nearsightedness goodاگرچه نزدیک بینی می تواند یک مزاحمت به نظر برسد، بررسی مرتب سلامت بینایی و استفاده از عینک مد می تواند از مزایای آن باشد.
نزدیک بین بودن فرصتی برای معاینات معمول و جامع چشم است که ممکن است موارد زیر را ممکن کند:
  •      مدیریت (و نظارت) نزدیک بینی. از زمانی که برای اولین بار نزدیک بینی تشخیص داده شد، به طور بالقوه با مدیریت می توان از پیشرفت آن تا اندازه ای جلوگیری کرد. چندین استراتژی کنترل نزدیک بینی در حال حاضر وجود دارد که ممکن است پیشرفت نزدیک بینی را کاهش دهد.
  •      تشخیص زودهنگام  گلوکوم، آب مروارید،  دژنراسیون ماکولا نزدیک بینی و سایر بیماری های چشمی. افراد مبتلا به نزدیک بینی که ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به آن باشند.
  •      نسخه های عینک به روز. برای اطمینان از دید واضح و معاینات منظم برای حفظ سلامت چشمان شما.
  •      دریافت عینک جدید. هر نسخه جدید با این شانس همراه است که بر اساس شکل صورت خود عینک جدیدی دریافت کنید.

دیدن از نزدیک بدون عینک امکان پذیر است.

در حالی که نزدیک بینی دیدن واضح اشیای دور را دشوار می کند، دیدن اشیا از نزدیک برای شما آسان تر است. این بدان معناست که برای خواندن کتاب، گشت و گذار در برنامه های گوشی هوشمند یا انجام سایر کارهای نزدیک به عینک نیازی ندارید.
استفاده از عینک به عنوان مدمزایا و فواید نزدیک بینی
داشتن یک عیب انکساری مانند نزدیک بینی، مسیر را برای عینک و مدی که می تواند هم سرگرم کننده و هم کاربردی باشد باز می کند.
سبک‌ها، رنگ‌ها و شکل‌های قاب بسیاری وجود دارد که می‌توان از بین آنها عینکی را انتخاب کنید که برای اصلاح بینایی مناسب باشد. حتی می‌توانید عینک‌های آفتابی و لنز های تماسی رنگی تهیه کنید تا دید خود را اصلاح کرده و در عین حال ظاهری مرتب داشته باشید.

کنترل نزدیک بینی

حتماً به طور منظم به چشم پزشک مراجعه کنید تا سلامت چشمان خود را حفظ کند – به خصوص اگر نزدیک بینی هستید. یک معاینه جامع سالانه چشم بهترین راه برای انجام این کار است، زیرا می تواند به چشم پزشک کمک کند تا هر گونه مشکل جدید در بینایی شما را شناسایی کند یا اینکه آیا ممکن است نیاز به اصلاح نسخه عینکتان داشته باشید.
استراتژی‌های کاهش سرعت پیشرفت نزدیک‌بینی را نیز می‌توان با چشم پزشک در طول معاینه چشم در میان گذاشت. بعلاوه، اگر معاینه چشم شما نشان داد که به نسخه جدیدی نیاز دارید، می توانید یک عینک جدید و جذاب انتخاب کنید.

 

برای معاینه بینایی و کنترل و مدیریت نزدیک بینی، می توانید با مرکز چشم پزشکی دکتر علیرضا نادری برای معاینه کامل چشم پزشکی برنامه ریزی کنید.

منابع علمی:

Myopia (nearsightedness). American Optometric Association. Accessed October 2021.

Myopia control in children. American Academy of Ophthalmology. July 2020.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *