لنزهای قابل تنظیم با نور لیزر

لنزهای قابل تنظیم با نور لیزر ( Light -Adjustable Lense )

لنزهای قابل تنظیم با نور لیزر لنزهای قابل تنظیم با نور لیزر این لنز ها که به اختصار بنام لنزهای LAL معروفند،.و در بعضی کشور های خارج از امریکا استفاده شده اند، .این امکان را فراهم میکنند که بعد از حتی جراحی کاتاراکت .بتوان در صورت لزوم .با تغییری که با استفاده از لیزر .در شماره آنها داده میشود دید مناسبتری را برای بیمار فراهم کرد .

دستگاه ویژه ای برای اینکار توسط شرکت .Calhoun Vision of Pasadena,. Calif طراحی شده است . در مطالعه ای که درTijuana .و بر روی ١۴ بیماری که این لنز ها در چشم انها کارگذاری شده بود .صورت گرفت .نشان داده شد که طول موج خاصی میتواند انحنای این لنز ها را در حد.٠/٢۵ دیوپتر .تغییر داده و بدین نحو به استثنای تنها یک بیمار .چشم پزشکان را به نتیجه دلخواه ریفرکتیو مورد نظر .رساند . این لنز ها .فعلا تحت مطالعات پیش از دریافت FDA قرار داشته .و ممکن است بزودی وارد بازار لنز های خاص امریکا شوند،. البته بشرطی که بی خطری .و موثر بودن انها در این مطالعات. اثبات شود .

لنزهای قابل تنظیم با نور لیزر 

این لنز ها که به اختصار بنام لنزهای LAL معروفند،.و در بعضی کشور های خارج از امریکا استفاده شده اند، .این امکان را فراهم میکنند که بعد از حتی جراحی کاتاراکت .بتوان در صورت لزوم .با تغییری که با استفاده از لیزر .در شماره آنها داده میشود دید مناسبتری را برای بیمار فراهم کرد . دستگاه ویژه ای برای اینکار توسط شرکت .Calhoun Vision of Pasadena,. Calif طراحی شده است . در مطالعه ای که درTijuana .و بر روی ١۴ بیماری که این لنز ها در چشم انها کارگذاری شده بود .صورت گرفت .نشان داده شد که طول موج خاصی میتواند انحنای این لنز ها را در حد.٠/٢۵ دیوپتر .تغییر داده و بدین نحو به استثنای تنها یک بیمار .چشم پزشکان را به نتیجه دلخواه ریفرکتیو مورد نظر .رساند . این لنز ها .فعلا تحت مطالعات پیش از دریافت FDA قرار داشته .و ممکن است بزودی وارد بازار لنز های خاص امریکا شوند،. البته بشرطی که بی خطری .و موثر بودن انها در این مطالعات. اثبات شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *