علت گلوکوم یا آب سیاه

علت گلوکوم یا آب سیاه Cause of Glaucoma

چگونه افزایش فشار به چشم شما صدمه می زند؟  

علت گلوکوم یا آب سیاه: Damage of Glaucoma آسیب گلوکوم یا آب سیاهعلت گلوکوم یا آب سیاه افزایش فشارباعث تخریب سلولهای عصبی در چشم شده که منجر به از دست دادن بینایی می شود. در ابتدا ،.ممکن است فقط بینایی نقاطی در قسمت های محیطی یا اطراف و جوانب میدان بینایی مختل شود. اگر بیماری گلوکوم درمان نشود، .دید مرکزی شما نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. از دست دادن بینایی ناشی از گلوکوم دائمی و غیر قابل بازگشت است.

 

آب سیاه معمولا،. نه همیشه، .نتیجه‌ی فشار غیر طبیعی داخل چشم است. با گذشت زمان،. افزایش فشار می‌تواند باعث از بین رفتن بافت عصب بینایی .و در نتیجه منجر به از بین رفتن بینایی یا حتی کوری می‌شود. اگر این بیماری زود تشخیص داده شود .می‌توان از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

  چشم شما دائما مایع زلالیه تولید می کند. همزمان با ترشح مایع زلالیه جدید به داخل چشم، .به همان میزان باید مایع از چشم خارج شود. این مایع از ناحیه ای به نام زاویه چشم خارج می شود. این شرایط ایجاد فشاری متعادل در داخل کره چشم می کند .(فشار داخل کره IOP). اما اگر زاویه تخلیه کننده مایع بخوبی کار نکند، .مایع در داخل کره چشم تجمع می یابد. در نتیجه فشار داخل کره چشم افزایش یافته و باعث آسیب عصب بینایی می شود.

علت گلوکوم

.فیلم نحوه جریان مایع داخل چشم و مکانیسم ایجاد آب سیاه Fluid circulation in the eye and Cause of Glaucoma video.

عصب بینایی از بیش از یک میلیون رشته نازک تشکیل شده است. عصب بینایی مثل سیم افشان برق .از رشته های زیاد تشکیل شده است. اگر این رشته ها از بین بروند،. نقاط کوری در میدان بینایی ظاهر می شود. تا زمانی که قسمت اعظم این رشته ها از بین نروند،. شما قادر به احساس این مشکل نخواهید بود. اگر همه این رشته ها از بین بروند، .کور خواهید شد.

.فیلم علل گلوکوم Cause of Glaucoma video.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *