درمان غیرجراحی پیر چشمی

روش های غیرجراحی درمان پیر چشمی

 روشهای درمان پیرچشمی presbyopia treatment

درمان غیرجراحی پیر چشمی چشم پزشک شما بسته به شرایط .ممکن است برای اصلاح پیرچشمی، .روش خاصی را پیشنهاد کند. روش های مرسوم درمان پیر چشمی شامل .استفاده از عینک، .لنز های تماسی و اعمال جراحی است که به طور مختصر درمورد آنها بحث خواهیم کرد: .

عینک

رایج ترین عینک ها برای اصلاح پیر چشمی عینک های دید نزدیک، عینک هایی  دوکانونی و تدریجیعینک پیر چشمی Presbyopia است. عینک نزدیک بری مطالعه و دیدن اشیاء نزدیک استفاده می شود.

عینک دو کانونی به این معنی است که فرد در دو نقطه می تواند تمرکز کند و شفاف ببیند: یکی دید دور و دیگر دید نزدیک. قسمت اصلی عینک برای دید دور طراحی شده است و قسمت پایین عدسی عینک که قدرت انکساری بیشتری دارد، برای دید نزدیک است.

عدسی عینک های تدریجی مثل عینک دوکانونی است اما به صورت تدریجی .بینایی را از فاصله دور تا نزدیک اصلاح می کند؛ .بدون اینکه خط قابل رویتی داشته باشد.

  انتخاب دیگر عینک های مطالعه است. بر خلاف عینک های دو کانونه و تدریجی که اکثر افراد در طول روز می زنند، .عینک ها مطالعه فقط برای کار نزدیک استفاده می شوند.

 .فیلم عینک مطالعه Reading glass video .

 .فیلم عینک دو دید Bifocal Eyeglass video .

 .فیلم عینک تدریجی Progressive Eyeglass video .

لنز تماسی

درمان غیرجراحی پیر چشمی

 

با استفاده از لنزهای تماسی چند کانونی که از انواع مواد نافذگاز و لنزهای نرم ساخته می شوند، می توان پیرچشمی را درمان کرد. روش دیگر اصلاح پیرچشمی با استفاده از لنز تماسی، اصلاح تک چشمی است. به این معنی که یک چشم برای دید دور و چشم دیگر برای دید نزدیک اصلاح می شود. مغز تدریجا عادت می کند که از یک چشم برای دید نزدیک و از چشم دیگر برای دید دور استفاده کند. در حالیکه برخی افراد از این روش راضی هستند، بعضی دیگربه علت کاهش بینایی و از بین رفتن درک عمق (دید سه بعدی) از این روش ناراضیند.

با پیشرفت سن تغییرات پیر چشمی در عدسی چشم نیز پیشرفت می کنند و چشم پزشکتان عینک یا لنز تماسی قویتری را برایتان تجویز خواهد کرد. اگر از لنز تماسی استفاده می کنید، چشم پزشکتان می تواند عینک مطالعه ای تجویز کند که روی لنز استفاده کنید.

 

 

        فیلم لنز تماسی پیرچشمی Presbyopic Soft Contact Lens video

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *