رابطه زناشویی بعد از عمل لیزیک

رابطه زناشویی بعد از عمل لیزیک 

آیا رابطه جنسی بعد از لیزیک خوب است؟

رابطه زناشویی بعد از عمل لیزیکممکن است این سوال برایتان مطرح شود. پس از انجام لیزیک نمی خواهید روال زندگی خود را متوقف کنید.  بخش های صمیمی زندگی شما با شریک زندگی تان از این قاعده مستثنی نیست. رابطه جنسی بخش مهمی از یک رابطه سالم است. شاید فکر نمی کردید که رابطه ای بین سکس و لیزیک وجود داشته باشد، اما نکات کوچکی وجود دارد که باید در مورد آن بدانید.
لازم نیست بعد از لیزیک رابطه جنسی را رها کنید. همچنین لزوماً نباید نگران چشم های خودتان باشید، اما نکاتی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. سکس می تواند یک فعالیت ورزشی باشد و باعث عرق کردن شما شود. پس از لیزیک، مهم است که از ورود عرق به چشمتان اجتناب کنید تا بهترین بهبودی حاصل شود.
در نظر گرفتن این موضوع و احتمالاً ایجاد چند تغییر کوچک در روال جنسی خود می تواند هم شما و هم شریک زندگی تان را راضی نگه دارد.

آنچه باید بعد از لیزیک از آن اجتناب کنیم.

بزرگترین محدودیت بعد از لیزیک جلوگیری از ورود آب به چشم است. به همین دلیل است که پس از لیزیک مهم است که از شنا در دریاچه ها، اقیانوس ها، استخرها و جکوزی خودداری کنید. همچنین به همین دلیل باید هنگام شستن صورت یا هنگام دوش گرفتن از وارد شدن آب به چشم خود جلوگیری کنید.
به دو دلیل اصلی آب می تواند در بهبودی پس از لیزیک اختلال ایجاد کند.

خطر عفونت

آب منبع عفونت است. این شاید بزرگترین دلیل برای اجتناب از ورود آب به چشم باشد. باکتری ها دوست دارند در آب زندگی کنند. در حالی که ممکن است فکر کنید آب ممکن است تمیز باشد، اما همچنان می تواند حاوی باکتری باشد (اگرچه برخی از منابع آب حاوی باکتری بیشتری نسبت به سایر منابع هستند).
فلپ لیزیک خیلی سریع بهبود می یابد. خراش نازک ایجاد شده در قرنیه توسط فلپ لیزیک در کمتر از یک روز بهبود می یابد. هنگامی که این ترمیم صورت می گیرد، خطر ورود باکتری به چشم به طور چشمگیری کاهش می یابد. اما هنوز هم باید محتاط باشیم و از باکتری‌های اضافی در چند هفته اول پس از لیزیک جلوگیری کنیم. در حالی که بسیار نادر است، هر گونه باکتری اضافی می تواند به طور بالقوه وارد قرنیه در حال بهبود شود و باعث ایجاد عفونت شود. چیزی که همه باید از آن اجتناب کنیم.

تحریک چشم

آلاینده های موجود در آب می توانند باعث تحریک عمومی چشم شوند. آیا تا به حال آب دریا به چشمانتان پاشیده؟ شما دقیقاً می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنم. نمک و سایر “مواد” موجود در آب می توانند چشم شما را تحریک کنند. در شرایط عادی این فقط آزاردهنده خواهد بود. اما پس از لیزیک، این مساله می تواند باعث تاخیر در بهبودی شما شود.رابطه زناشویی بعد از عمل لیزیک
همه افراد پس از لیزیک درجاتی از خشکی چشم خواهند داشت. در داخل چشم اعصاب ریزی وجود دارد که به شما اجازه تولید اشک را می دهد. این اعصاب توسط فلپ لیزیک و لیزردرمانی آسیب می بینند. تا زمانی که این اعصاب دوباره رشد نکنند، توانایی تولید اشک چشم کاهش می یابد و در نتیجه خشکی چشم تشدید می شود.
هنگامی که چشم خشک می شود، سطح چشم دچار التهاب می شود. التهاب نه تنها از این جهت آزاردهنده است که باعث تحریک چشم شما می شود، بلکه التهاب باعث خشکی بیشتر چشم شما نیز می شود! این خشکی به نوبه خود باعث ایجاد التهاب بیشتر می شود. یک چرخه معیوب ایجاد می شود. بنابراین، پس از لیزیک، باید از ایجاد التهاب سطح چشم جلوگیری کنیم. بنابراین چیزهایی که چشم را تحریک می کند باعث التهاب می شود!
یکی از منابع رایج و مهم آب که می تواند چشم را تحریک کند، تعریق است. نه تنها عرق چشم‌ها را تحریک می‌کند، بلکه عرق می‌تواند باکتری‌ها را از پیشانی ما به داخل چشم‌ها بچکاند. بنابراین پس از لیزیک، مهم است که از ورود عرق به چشم جلوگیری کنیم.

سکس می تواند یک ورزش باشد.

رابطه جنسی و لیزیک Sex After Lasikرابطه جنسی می تواند مشابه تمرین ورزشی باشد. اگرچه ممکن است مانند دوی 5 کیلومتر نباشد، اما فعالیت بدنی شدید ناشی از رابطه جنسی می تواند ضربان قلب شما را افزایش دهد و مقداری کالری بسوزاند. اما در عین حال، رابطه جنسی می تواند باعث شود که شما عرق کنید. چرا تعریق مهم است؟ چون باید بعد از لیزیک از ورود عرق به چشم جلوگیری کنیم.
این نکته در واقع تنها ارتباط بین سکس و لیزیک است. بنابراین، تا زمانی که اقداماتی را برای جلوگیری از ورود عرق به چشمان خود انجام دهید، رابطه جنسی اشکال ندارد.
پس چگونه می توانید بدون نگرانی در مورد چشمان خود بعد از لیزیک رابطه جنسی داشته باشید؟رابطه زناشویی بعد از عمل لیزیک
احتمالاً عملی ترین راه این است که موقعیت خود را تغییر دهید. در حین رابطه جنسی در موقعیت های مختلف فعالیت بدنی بیشتری خواهید داشت. بالا بودن نیاز به انرژی بیشتری نسبت به پایین بودن دارد. هرچه انرژی بیشتری مورد نیاز باشد، احتمال عرق کردن شما بیشتر است. بنابراین اگر اجازه دهید که همسرتان بالا باشد، ضربان قلب، تلاش انرژی و در نتیجه تعریق شما را در طول رابطه جنسی در حداقل سطح نگه می دارد (اما همچنین مطمئن باشید که عرق شریک زندگی شما روی شما نمی چکد).
سکس می تواند یک ورزش
     سیستم تهویه را روشن کنید! این امر به ویژه اگر در محیط های گرم و مرطوب زندگی می کنید بسیار مهم است. فن ها باعث گردش هوای بیشتری را در اطراف بدن شما شوند. این گردش هوا باعث تبخیر بیشتر می شود و از جمع شدن عرق روی پیشانی یا صورت شما جلوگیری می کند.
     سرعت سکس خود را کم کنید. به جای شدت زیاد برای مدت کوتاه تر، مدت زمان را طولانی تر کنید. این باعث می‌شود فعالیت بدنی شما متعادل‌تر باشد و همچنین می‌تواند تجربه بیشتر یا عمیق‌تری با شریک زندگی‌تان داشته باشد.
     اگر بدنتان زیاد عرق می کند، ممکن است بخواهید در حین رابطه جنسی از هدبند یا عرق بند استفاده کنید. اگرچه این کار ممکن است مضحک یا خنده دار به نظر برسد، اما می تواند راهی موثر برای دور نگه داشتن عرق از چشمان شما باشد. وقتی همسرتان نگاه خنده‌داری به شما می‌کند، این را به گردن لیزیک بیندازیدرابطه زناشویی بعد از عمل لیزیک

خلاصه

رابطه جنسی بخش مهمی از روابط است و دلیلی ندارد که به دلیل لیزیک از آن اجتناب کنید. اما رابطه جنسی می تواند به شما تحرک بدهد و باعث تعریق شما شود. مهم است که فقط آگاه باشید که باید از ورود عرق به چشم جلوگیری کنید. با رعایت برخی اقدامات احتیاطی، هر دو شریک زندگی می توانید بدون نگرانی از همراهی یکدیگر لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *