توصیه های قبل از عمل آب مروارید

 توصیه های قبل از عمل آب مروارید

توصیه های قبل از عمل آب مروارید

 1. پس از تصمیم به انجام عمل آب مروارید، در صورتیکه می خواهید از بیمه درمانی استفاده کنید؛ بهتر است که روز قبل از عمل با قسمت بیمه مرکز درمانی محل عمل خود تماس بگیرید و در صورتیکه کارشناس بیمه بیمارستان به شما گفت که نیاز به معرفی نامه از بیمه مربوطه دارید، با در دست داشتن معرفینامه پزشک معالج به اداره بیمه مربوطه مراجعه و معرفینامه برای کلینیک یا بیمارستان محل عمل دریافت کنید.
 2. برای بعضی از بیمه ها معرفینامه از طریق اینترنت یا فکس و توسط کارشناس بیمه مرکز درمانی صادر می شود و نیازی به مراجعه به اداره بیمه مربوطه ندارید.
 3. در صورتیکه پزشک معالج لازم بداند، یکی دو روز قبل از عمل آزمایشات خون و ادرار را در یکی از درمانگاه ها و یا بیمارستانهای نزدیک محل سکونت خود انجام و جواب آن را روز عمل به کلینیک یا بیمارستان بیاورید یا برای انجام آزمایشات، عکس برداری مشاوره قلبی عروقی و داخلی به مرکز درمانی مراجعه کنید تا برای روز عمل پرونده عمل شما کامل باشد.
 4. عصر روز قبل از عمل از مطب با شما تماس گرفته می شود و زمان عمل جراحی با شما هماهنگی می شود.
 5. روز قبل از عمل استحمام کنید و بهتر است که آقایان صورت خود را اصلاح کنند.
 6. در روز عمل ، خانم ها از آرایش بخصوص آرایش چشم اجتناب نمایند و مواد آرایشی قبلی لبه پلکها را به دقت با شامپو بچه تمیز کنند.
 7. حتما در روز عمل، همه داروهائی را که به علت سایر بیماریها مثل بیماری قند، فشار خون،‌ناراحتی قلبی و ….. مصرف می کرده اید، مصرف کنید.توصیه های قبل از عمل آب مروارید
 8. در صورتی که عمل شما در شیفت عصر انجام می گیرد، با نظر پزشک صبحانه بخورید و در صورتی که در شیفت صبح باشد نیز ،با صلاحدید پزشک بهتر است صبحانه نخورید.
 9. شب قبل از عمل، با خیالی راحت استراحت نمایید و هیچ‌گونه استرسی نداشته باشید زیرا عمل خیلی راحت و آسان است.
 10. در روز عمل یک ساعت قبل از عمل به کلینیک یا بیمارستان مراجعه و پذیرش می شوید.
 11. پس از ورود به بخش لباس مخصوص اتاق عمل می پوشید و پرستار چند بار قطره های گشاد کننده مردمک در چشم شما می ریزد.
 12. حدود نیم ساعت بعد به همراه پرستار به اتاق عمل می روید.
 13. پس از دراز کشیدن روی تخت اتاق عمل؛ چند بار قطره بی حسی (تتراکایین)در چشمتان چکانده می شود. با ریختن قطره بی حسی ، ‌چشمتان کاملا بی‌حس می‌شود و شما در طول عمل احساس درد نخواهید کرد.
 14. پزشک متخصص بیهوشی به شما سرمی وصل می کند تا در صورت لزوم در حین عمل داروی آرامبخش به شما تجویز شود تا احساس ناراحتی نکنید.
 15. در حین عمل سعی کنید با پزشک همکاری کنید و هر گونه احساس ناراحتی را با او در میان بگذارید.
 16. عمل بسیار آسان و بی درد است و مطمناً تجربه خوشایندی از این عمل خواهید داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *