آب مروارید رسیده

آب مروارید رسیده

آب مروارید رسیده آیا برای جراحی، آب مروارید باید رسیده باشد؟.

  امروزه نیاز نیست که آب مروارید “رسیده” باشد تا اقدام به عمل جراحی بکنیم. در گذشته تکنیک های عمل جراحی آب مروارید پیشرفته نبود و برای عمل نیاز به. بی هوشی عمومی بود. از آنجاییکه یا. لنز های داخل چشمی وجود نداشت و یا .مرغوب نبود نتیجه عمل جراحی چندان مطلوب نبود. برای اصلاح بینایی بعد از عمل.فرد نیاز به گذاشتن عینک گاها با شماره بالا داشت. به این دلایل انجام عمل آب مروارید را تا مراحل پیشرفته که بینایی فرد را مختل می کرد به تعویق می انداختند. بیمار قبل از عمل به زحمت قادر به دیدن انگشتان دست از فاصله یکی دو متری بود. در این مرحله اصطلاحا آب مروارید رسیده بود و اقدام به عمل جراحی می شد.

اما امروزه که جراحی آب مروارید پیشرفت شگرفی داشته و هم تکنولوژی های عمل پیشرفت قابل توجهی کرده اند و هم لنز های داخل چشمی جدیدی با توانایی های خاص اصلاح بینایی طراحی و ساخته اند نه تنها نیازی به رسیدن آب مروارید نیست بلکه گاها بدون اینکه فرد آب مروارید داشته باشد،.عدسی طبیعی چشم را برای اصلاح عیوب انکساری و یا اصلاح پیر چشمی خارج کرده و آن را با لنز مناسب جایگزین می کنند. این عمل را.تعویض لنز شفاف می گوئیم.

درمان آب مروارید چیست؟.

راه حل دائمی درمان آب مروارید،.برداشتن آب مروارید با جراحی است. تا به امروز،.هیچ دارو یا قطره چشمی برای درمان آب مروارید وجود ندارد. با این حال، .ممکن است در مراحل اولیه، .تغییر نسخه عینک به شما کمک کند بینایی بهتری داشته باشید. علت آن این است که آب مروارید می تواند باعث نزدیک بینی شود. با این حال، .تنها راه درمان آب مروارید برداشتن عدسی طبیعی با جراحی است.

فیلم جراحی آب مروارید  Cataract Surgery Video

چه زمانی باید جراحی آب مروارید انجام شود؟.

اکثر آب مرواریدهای مرتبط با افزایش سن .بخشی طبیعی از پیری هستند، .بنابراین صرفاً “داشتن” آب مروارید نباید به این معنی باشد که باید آن را حذف کرد. بسیاری از افراد مبتلا به آب مروارید.علائم بینانی ندارند. اگر به شما گفته شود که آب مروارید دارید،.اما این آب مروارید در فعالیت های روزمره شما تداخلی ایجاد نمی کند یا شما را از داشتن یک زندگی فعال و سازنده باز نمی دارد،.ممکن است پزشک به شما بگوید که آب مروارید فعلا تحت نظر باشد. با این حال،. اگر در خواندن مشکل دارید،.در حین رانندگی نور چراغ ماشین های روبرو پخش می شود یا در انجام فعالیت های عادی زندگی خود مشکل دارید – ممکن است زمان آن رسیده باشد که به جراحی آب مروارید فکر کنید.

به طور خلاصه، .زمان مناسب برای برداشتن آب مروارید به بیمار و علائم او بستگی دارد. با این حال،.اگر فردی در هر دو چشم آب مروارید داشته باشد که هر دوی آنها نیاز به جراحی داشته باشد، .این جراحی ها معمولا با فاصله چند روز از هم انجام می شود. جراحی آب مروارید هر دو چشم به طور همزمان توصیه نمی شود زیرا احتمال بروز عوارض در هر دو چشم وجود دارد. نگران کننده ترین عارضه عفونت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *